Arbetsgivare / Ort:StudentConsulting Sweden AB (publ) / Malmö

Omfattning / Varaktighet:Vanlig anställning / 6 månader eller längre

Lönetyp: Fast månads- vecko- eller timlön

Ansök senast 13 augusti (22 dagar kvar)

Publicerad: 2026-07-16

Källa: Arbetsförmedlingen

Om jobbet

Är du studerande och vill jobba extra som truckförare på en stor terminal i Malmö? Gillar du arbete i högt tempo och i team? Då har vi det perfekta jobbet till dig!

Vi söker nu för vår kund som är belägen i Östra hamnen i Malmö en truckförare som vill arbeta extra vid sidan av studierna med start till hösten 2026. Arbetsuppgifterna kommer bestå av truckkörning med låglyftande åktruck.

Arbetstiderna är mest förlagda på kvällar mellan 17-21.30 men dagtid kan även förekomma. På sommrarna kan tiderna vara mer varierande.

Du kommer vara anställd av StudentConsulting men arbeta hos vår kund.

DETTA SÖKER VI

Vi söker dig som är studerande på universitet eller högskola och har minst 1.5 år kvar på dina studier och ser långsiktigt på detta extrajobb. Vi behöver att du är tillgänglig för att jobba minst 2-3 pass per vecka under terminerna samt mer under sommarperioderna. 

I tjänsten krävs det även att du: - Är flexibel som person och trivs med att lära dig nya saker. - Trivs bra med att arbeta under högt tempo i en fartfylld miljö. - Har truckkort där behörighet för låglyftande åktruck är ett krav, övriga truckbehörigheter är meriterande.

Tycker du att tjänsten låter intressant? Sök redan idag, vi arbetar löpande med intervjuer och urval.

Arbetsgivare

StudentConsulting Sweden AB (publ)
Borrgatan 55
21124 Malmö

Webbplats: https://www.studentconsulting.com

Ansökan

Ansök senast 13 augusti (22 dagar kvar)

Ansök här

Visa alla 6474 lediga jobb som Lagerarbetare